McDonald's pokec

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

McDonald's pokec

Příspěvek pro Mpower za Tue Aug 16, 2016 10:10 pm

Tak co říkáte na ClubHouse? Já bych řekl Mestro s BigMac omáčkou...
Mpower

Poèet pøíspìvkù : 4

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: McDonald's pokec

Příspěvek pro kavoni za Wed Aug 17, 2016 10:55 am

Výstižná a trefná recenze. Souhlasím. A proto mi taky chutná víc jak Maestro Bohemia (kterej mě nezaujal vůbec). Ale když sem se včera rozhodoval, co si dát, stejně vyhrál King Rib od BK..
kavoni
Admin

Poèet pøíspìvkù : 48

Zobrazit informace o autorovi http://kavoni.blogspot.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mpower za Wed Aug 17, 2016 9:09 pm

Právě jestli po tom přijde Maestro tak to není žádná změna Sad
Mpower

Poèet pøíspìvkù : 4

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro kavoni za Thu Aug 18, 2016 9:42 am

Alespoň bude víc času pro zkoušení jiných věcí. Smile
kavoni
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Pe4r za Mon Aug 22, 2016 12:17 pm

Souhlas. Clubhouse a Maestro na mě spíš působí jako rozšíření běžné nabídky a konkurence Big Maca, speciály si představuji trošku jinak. Sad
Pe4r

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro kavoni za Mon Aug 22, 2016 3:36 pm

Na klasický speciály typu Americké týdny nebo kdysi třeba Mexické týdny už McDonald's asi rezignoval. Dokonce v jejich majstrštyku, Sýrové sezóně, už taky točí jen ty samý sendviče dokola každej rok. S každou další akcí od McDonald's si říkám "Snad už mě konečně překvapí, teď to už musí přijít!" a za poslední dva roky přišlo jen a jen zklamání. Ale o to větší radost mi poslední dobou dělá Burger King, kterej svoje akce zlepšuje. Sice pomalu, ale jistě. A třeba díky slabýmu McDonaldu vznikne na trhu díra a objeví se něco úplně novýho. To by bylo nejlepší.

Politika McDonald's posledních měsíců mě vůbec udivuje. Na Facebooku rozdávájí děckám sluneční brýle a podobný voloviny, ale pořádnej sendvič nevymyslí. A ty děcka si tam stejně koupí maximálně dva cheeseburgery. V kampaních míří na zdravou stravu, lokální suroviny a podobný blbosti, který ale fanoušky junk foodu absolutně neberou. A zdravožerci tam stejně nechodí. McDonald's se zbláznil a začal se transformovat ve fast food, kde časem půjde koupit jen zdravý jídlo a ještě přes neosobní panel. A na jejich základnu fanoušků, lidí co si rádi raz za čas dají nezdravýho burgera, zapomněl. Lidi samozřejmě jedí čím dál tím zdravěji, ale musí mít kde hřešit a kde si pořádně nacpat nácka. Vždycky bude spousta lidí, ne-li většina, co radší dobrý jídlo než kotel biohrášku s quinoou. Snad to otočí dřív než bude pozdě. Drtivá větsina lidí chce normální jídlo, ne farmářský bio super vege věci. Ač to na sociálních sítích může vypadat jinak. (mladá pipinka se nevyfotí u řízku, ale salátem z čekanky a cizrnou zahltí celej instagram, přitom řízek baští 2x častěji než ty saláty) Kombinaci tuku se solí se odolat nedá. Salátu odolá většina. A ti co ne, sedí kdesi ve veganským bistru, na sobě mají šálu s logem filozofické fakulty a na nose falešný průhledný brejle. Z těch člověk vytáhne leda bura na točený sudový. Ne stovku za prémiovej burger ve fast foodu.

Jinak co se těch panelů týče, tak na ty jsem zvědavej. Pokud si půjde časem poskládat vlastní burger ze všech dostupných surovin, mohla by to být malá revoluce. I když by to nejspíš byl konec akčních promo sedvičů tak, jak je dneska známe. Když se tak nad tím zamýšlím, tak vlastně z McDonald's se stává Burger King (možnost ladit si sendvič, přidat maso, promo akce většinou jen přidání speciální suroviny), zatímco z Burger Kingu se pomalu stává starej McDonald's (pořádný promo akce). Plus Burger King si ponechává možnost ladění sendviče, majonézu/tatarku zadarmo k menu, bezedný kelímky... Když tak nad tím přemýšlím, tak do McDonald's už má cenu chodit jen kvůli novinkám. No a poslední dobou ani kvůli těm.

Jak to vidíte vy?
kavoni
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Pe4r za Mon Aug 22, 2016 4:15 pm

Já souhlasím. BK teď McD válcuje, ale já osobně se tam moc často nedostanu no. "Meka" mám blíž, ale poslední speciály (Maestro, Country a Clubhouse) těžké zklamání, takže příště tak leda na kupóny. Vlastně jediný důvod, proč tam ještě občas chodím. Snad naposledy jsem byl spokojen s jedním z těch amerických burgerů koncem loňského srpna. A KFC je KFC. Tam vlastně lidi jdou jen na opáčko kuřat, protože ty akce jsou šíleně nudný. Jo, asi by bylo zajímavé skočit o 2-3 roky dopředu a vidět, jak se ten místní trh změnil. Do diskuze na webu jsem kdysi házel několik článků o franšízách, které chtějí do ČR, ale nic nedopadlo. Spíš vidím větší šanci v tom, že v Ostravě vyrostou další Hogafoga, než že by sem přišel nový řetězec (který by beztak nejdřív cílil na Prahu). A vytváření vlastního burgeru u McD zní dobře, ale trošku se bojím, jestli v ČR nebude osekaná nabídka.
Pe4r

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Pe4r za Mon Aug 22, 2016 4:34 pm

Ještě k té zdravé stravě u McDonalds... Kdyby šlo o nějakou zajímavou akci, tak ok. Falafel burger, nějaký fazolový, vzít special zdravé housky, udělat jogurtové omáčky atd. Já chápu, že ČR je malý trh, ale díky Googlu člověk zjistí raz dva, co McD chrlí na jiných trzích (btw v Itálii mají zrovna 1955) a prostě mám pocit, že tady v ČR něco fakt hapruje. Saláty? Zoufalé Twistery? Chápu, že je tam nějaká cenová politika, ale v restauracích si lidi dávají burger menu za 170-180 běžně. Burger King je taky mnohem dražší. Tady je snaha držet se do kila za samostatný sendvič a jak psal kavoni: fejsbůková děcka si v McD stejně koupí jen nějakou taštičku a cheese.
Pe4r

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro kavoni za Mon Aug 22, 2016 9:06 pm

Největší boom zažil český McDonald's s nejvyšším manažerem, kterej si vydobyl svoji slávu v Maďarsku a okolí. Pak se stal šéfem ČR a Slovenska. Cca tři roky zpátky ještě vládl českýmu McDonald's. Nejspíš ho vyměnili a od té doby to jde do hajzlu. Měl jsem to štěstí osobně mluvit s šéfkou PR McDonald's, s člověkem, co má na svědomí všechny snídaně v ČR, a s šéfem McDonald's na Václavským náměstí. A ještě pár ostatních manažerů tam sedělo. Všichni byli jako lidi hrozně fajn, ale na otázku ohledně většího Big Macu na mě hleděli jako na vola a tvrdili, že vícepatrovej Big Mac ČR nechystají. Ale já měl na mysli o 70% širší Big Mac, kterej měli v té době v nabídce jako promo ve zbytku západní Evropy. Nějak sem to nekomentoval, ale v tu chvíli mi bylo jasno, že ti lidi tam (šéfové jednotlivých sekcí) nemají páru o nabídce ve zbytku Evropy. A to je špatně. Kvalita každé firmy je o lidech a ti lidi, co dělali starý a původní McDonald's tím, čím byl, jsou zjevně pryč. A ti nový to mají na háku. K tomu jim tam nový sendviče vymýšlí ženská, která se dušuje, že nový McCountry je stejný jako starý, i když na FB pak přiznají, že maso je vlastně jiný. Prostě chyba vedle chyby, kterou největší fandové vidí přímo a ti menší fandové si jich všimnou díky nabídce a chuti...

Ať si McDonald's robí co chce. Ale jakmile přestane poslouchat svoje největší tukověropravný fandy a svoji pevnou železobetonovou základnu, jsou v prdeli. A ač jim zisky teďkom možná mírně rostou, poštvat proti sobě fanoušky není nikdy dobře. Do pár let to poznají, ale pak už bude pozdě a lidi budou chodit baštit ke konkurenci. A snad začnou padat hlavy. (začal bych hlavou člověka, co vymýšlí ty stupidní promo akce posledních měsíců (let)).
kavoni
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Pe4r za Wed Aug 24, 2016 11:15 am

Co jsem tak projížděl tvůj blog, tak za ty poslední dva roky jsem byl u McD velmi spokojený / nadšený snad jenom z Roadhouse Classic a Grand Beef Classic. Houbovej jsem měl taky, ale už si nejsem vůbec schopen vzpomenout, jak moc mi sednul. Nevím. Docela mě mrzí, že třeba nebyl žádný rybí speciál. Vždycky když projíždím http://www.travellingmcds.com/, tak žasnu, kolik různých krevetových, lososových a dalších speciálů McD po světě produkuje a u nás nikdy nic. Sad
Pe4r

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro kavoni za Wed Aug 24, 2016 11:42 am

To mi připomnělo krevetový McWrap. Ten byl boží. Jinak nějakou rybí novinku bych taky uvítal. Když kdysi byla akce, že si zákazníci mohli vymyslet vlastní sendviče a podle hlasování na webu se pak pár nejlepších začlo dělat, tak ty variace na Filet-O-Fish měli překvapivě hodně hlasů...

Jinak houbový burger a brazilský týdny (přesně dva roky zpátky) považuju za poslední pořádný novinky. Ten houbovej se jim dokonce hodně povedl.
kavoni
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Pe4r za Wed Aug 24, 2016 12:29 pm

Jak má vlastně McD ty intervaly? 6 týdnů? 8 týdnů? Maestro byl v loni někdy na přelomu září a října, že? A potom hned přišla sýrová sezóna. Takže se dá asi počítat s tím, že McD je do konce roku jasnej, co? :/
Pe4r

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro kavoni za Wed Aug 24, 2016 1:06 pm

Délka bývá různá. Já bych to viděl na Maestro, pak ještě jednu akci (snad americké týdny s normálníma novinkama) a před Vánocema bude Sýrová sezóna.

Minulý rok Maestro začínalo o měsíc dřív.
kavoni
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Perda za Tue Aug 30, 2016 3:02 pm

Tak jsem dnes na konec sezony zkusil double clubhouse a bomba, málem se nevlezl do pusy, maso pořádná porce a šťavnatý, klasický skvělý mcd sýr a slanina a všechno se to válelo ve spoustě omáčky. bounce bounce bounce

Perda
Anonymní

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro kavoni za Sat Sep 03, 2016 10:29 am

Jo ta omáčka z Big Macu je boží, o tom žádná.
kavoni
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro shtiipeq za Tue Sep 20, 2016 11:54 am

http://mam.ihned.cz/marketing/c1-65443990-digitalni-obsah-mcdonald-s-v-cesku-a-na-slovensku-zajisti-bubble
Tak ještě, že nám od teď to "nic" pěkně profesionálně odprezentujou na sociálních sítích. *face palm*

shtiipeq

Poèet pøíspìvkù : 1

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro kavoni za Wed Sep 21, 2016 10:53 am

Do teď to dělali jelita, co se zmohli jen na blbý soutěže pro děcka a blbky, co u toho sedí 15 hodin denně. Tak třeba přijde změna. A snad McDonald's tou změnou ušetří na lepší a hlavně nový sendviče.
kavoni
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Pe4r za Fri Oct 14, 2016 2:01 pm

Ebi Burger - Tak přesně tohle bych chtěl vidět zas někdy i v českém McD. http://www.travellingmcds.com/2016/10/cereal-ebi-burger-with-shrimp-paste.html
Pe4r

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro kavoni za Tue Oct 18, 2016 10:07 am

Byly doby, kdy bych v podobnou šílenost doufal i v českým McDonald's. Ale po posledních velenudných letech se obávám, že něco podobnýho u nás fakt už nehrozí.

Nedávno jsem si vzpomněl třeba na McKřen. Snad bude časem alespoň ten.
kavoni
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Pe4r za Tue Oct 18, 2016 5:43 pm

Je už nějaký info, jestli teda jako další akce bude zas sýrová? Osobně bych spíš ocenil právě výběr hitů a klasik (ideálně ale ryby, když teda Vánoce = kapr).
Pe4r

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro kavoni za Fri Oct 21, 2016 10:55 am

Časově už to nestíhají. Podle mě nás po Maestru čeká Sýrová sezóna a ze zkušeností z let minulých velký novinky nečekám. Ale tak třeba budu příjemně překvapenej (opravdu v to pořád ještě věřím?)
kavoni
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra: